Zdrowy kręgosłup to zdrowy człowiek

„ZDROWY KRĘGOSŁUP nie jest płaską strukturą – ma wymiar przestrzenny. Na to, aby mieć zdrowy kręgosłup składa się mnóstwo elementów: od masaży leczniczych począwszy, poprzez indywidualne ćwiczenia z fizjoterapeutą, prawidłowe odżywianie, a na sporcie, relaksie i zdrowym śnie skończywszy”. (Andrzej Grudniewski)

Kręgosłup stanowi jedną z najważniejszych części szkieletu człowieka. ZDROWY KRĘGOSŁUP to ZDROWY CZŁOWIEK, dlatego w jodze oraz w medycynie Dalekiego Wschodu nazywany jest „drzewem życia”. Składa się on z 33-34 kręgów, podzielonych na 5 odcinków: szyjny (7 kręgów), piersiowy (12 kręgów), lędźwiowy (5 kręgów), krzyżowy (5 kręgów) oraz guziczny (4-5 kręgów). Kręgosłup należy do tej tajemnej sfery naszego organizmu, której na co dzień się nie zauważa, jednak bolący kręgosłup i jego dramatyczne powikłania, stwarzają problemy przytłaczające człowieka. Dolegliwości kręgosłupa wpływają na cały nasz organizm oraz na prawidłowe funkcjonowanie narządów wewnętrznych a następstwa przesunięcia kręgów są przyczyną wielu chorób i cierpień.

Mocny ból z powodu rwy kulszowej czy przepukliny krążkowej jest nie do zniesienia. Człowiek z dnia na dzień traci chęć do życia i nie sposób tego bólu ogarnąć. Wizja uszkodzenia kręgosłupa – operacja i poruszanie się na wózku inwalidzkim, przeraża nas wszystkich. Wówczas w podświadomości czujemy jego ważną rolę, choć niewiele jest osób, które dobrze znają jego skomplikowaną konstrukcję czy budowę.

Dlatego warto powierzyć nasz kręgosłup opiece SPRAWDZONYM SPECJALISTOM, bez względu na to czy jest to lekarz, fizjoterapeuta czy też masażysta a niezwykle istotne znaczenie odgrywa tu zaufanie, zbudowane na wieloletnim doświadczeniu i poparte niezbitymi dowodami, w postaci ilości wyleczonych pacjentów (i nie mówimy tu o kilku czy nawet kilkudziesięciu przypadkach, tylko o setkach a nawet tysiącach ludzi, którzy taką właśnie, SKUTECZNĄ POMOC UZYSKALI).

Serdecznie zachęcamy do wizyty w gabinecie przy ul. Łukowskiej 1 w Warszawie, tel. 793388855, w którym mogą Państwo otrzymać fachową poradę oraz skorzystać z oferowanych przez nas zespół masaży leczniczych kręgosłupa.

Opracowanie: Andrzej Grudniewski, właściciel Gabinetu Masażu Kręgosłupa GRUDNIEWSCY