Bańka Chińska a Masaż leczniczy

Gumowe bańki chińskie, nazywane również akupunkturowymi, używane są do masażu. Wprawdzie ich pochodzenie wiąże się z Dalekim Wschodem i ma swoje korzenie w pokoikach chińskich medyków, obecnie jest to rzecz używana zarówno w fizjoterapii, jak również w odnowie biologicznej.

Gumowa bańka chińska wykonana jest z elastycznego tworzywa, które idealnie nadaje się do przytwierdzenia na nierównych powierzchniach ciała. Jest ona świetną alternatywą dla dobrze nam znanych baniek szklanych, których użycie wymagało pomocy drugiej osoby.

Działa na zasadzie podciśnienia, ale efekt ten, uzyskujemy przez odkształcenie bańki i usunięcie powietrza z jej wnętrza. Jest to bardziej komfortowe i bezpieczne, w porównaniu z bańką klasyczną, szklaną.

Jakie ma jeszcze zalety?
• Można jej używać do masażu całego ciała – jest prosta w użyciu, wystarczy natłuścić skórę w miejscu zabiegowym, przytwierdzić ją do ciała i powoli zacząć przesuwać w górę i w dół. Prawie w każdym miejscu na ciele można to zrobić samemu!

• Bańki można stawiać, podobnie jak te ogniowe. Przyklejamy je w miejscach bolesnych, pozostawiamy na 5 minut i delikatnie odklejamy. Poprawia to krążenie w poddanej zabiegowi okolicy, pomaga usunąć toksyny i przyspiesza gojenie tkanki

• Elastyczne tworzywo, z jakiego są wykonane pozwalają na poruszanie się z bańką znajdującą się na ciele

• Jest sprzymierzeńcem w walce z cellulitem! Masaż bańką świetnie radzi siebie z pomarańczową skórką, jest zabiegiem mechanicznym wygładzającym powierzchnię skóry, działa również ujędrniająco.

Zabieg bańkami chińskimi można wykonać w domu, samodzielnie, po krótkim instruktażu terapeuty. Można również wybrać się do specjalisty, który wykona go w sposób profesjonalny i kompleksowy.

Polecamy szczególnie osobom, które chcą zregenerować swoje mięśnie po ciężkim dniu pracy i poczuć prawdziwe odprężenie!

mgr fizjoterapii Anna Mąka