Co jest lepsze masaż czy operacja?

AG: Kim jesteście?
AG: Sieć Gabinetów Masażu i Rehabilitacji Kręgosłupa GRUDNIEWSCY to miejsca, gdzie wraz z zespołem kompleksowo dbamy o kręgosłup Pacjenta. Troska o ZDROWIE kręgosłupa, stawy i mięśnie, to nie tyko nasz zawód, ale także pasja i powołanie.

AG: Dlaczego kręgosłup?
AG: Kręgosłup to podstawowa konstrukcja człowieka – fundament, na którym opiera się wszystko. Dlatego profesjonalnie i całościowo zajmujemy się kręgosłupem, począwszy od profilaktyki, poprzez masaże lecznicze, rehabilitację, a na ćwiczeniach i zdrowym odżywianiu skończywszy.

AG: Co jest Waszą podstawową działalnością?
AG: Specjalizujemy się w zabiegach z zakresu masażu leczniczego, terapii manualnej kręgosłupa oraz stawów obwodowych. Wykonujemy zabiegi masażu w następujących jednostkach chorobowych: bóle kręgosłupa, przepukliny krążkowe kręgosłupa, skrzywienia kręgosłupa, dyskopatie, bóle głowy (odkręgosłupowe), rwa kulszowa oraz barkowa (stany przewlekłe). Na naszej stronie www.grudniewscy.pl, są dokładne opisy oferowanych przez nas masaży leczniczych oraz innych produktów i usług.

AG: Co macie do zaoferowania w ramach kompleksowej opieki?
AG: Dla zdrowia i wygody kręgosłupa Pacjenta przygotowaliśmy:
– sieć przyjaznych Gabinetów Masażu i Rehabilitacji Kręgosłupa GRUDNIEWSCY wyposażonych w profesjonalny sprzęt, w których można skorzystać z usług zabiegów masażu leczniczego i BEZPŁATNYCH KONSULTACJI prowadzonych przez naszych dyplomowanych masażystów i fizjoterapeutów
– kilkadziesiąt BEZPŁATNYCH FILMÓW z ćwiczeniami na kręgosłup, dostępnych na naszym kanale TV na YouTube oraz na stronie www
– kilkaset BEZPŁATNYCH ARTYKUŁÓW na temat kręgosłupa oraz porad zdrowotnych, które można przeczytać na naszym blogu medycznym i Facebooku

AG: Jak Pacjent może samodzielnie zadbać o swój kręgosłup?
AG: Może ćwiczyć kręgosłup z Grudniewskimi. Z wielu produktów dostępnych na rynku, przetestowaliśmy i wybraliśmy te, które posiadają odpowiednią jakość oraz atesty i będą optymalne dla zdrowia kręgosłupa Pacjenta. Przy zakupie każdego z kilkudziesięciu wybranych produktów w naszym sklepie medycznym online, w cenie Klient otrzyma indywidualnie dobrany zestaw ćwiczeń ze zdjęciami i dokładnym opisem na dwóch stronach A4. Każdy trening terapeutyczny jest specjalnie przygotowywany przez naszych doświadczonych fizjoterapeutów i dopasowywany do stanu zdrowia Pacjenta.

AG: Co jeszcze szykujecie dla swoich Klientów?
AG: W najbliższym czasie planujemy:
– wysyłkę newslettera, w tym promocje i oferty specjalne na nasze produkty i usługi, które będą dostępne wyłącznie dla subskrybentów
– webinary i live’y z ekspertami z zakresu usług medycznych, w tym fizjoterapii i rehabilitacji
– nowe filmy z serii – Ćwicz kręgosłup z Grudniewskimi – dostępne na naszym kanale TV na Youtube i na stronie www
– jeszcze więcej porad leczniczych na naszym blogu medycznym i Facebooku

AG: Dlaczego warto Wam zaufać?
AG: Mamy doświadczenie w pracy z kręgosłupem, czego dowodem są liczne sukcesy od przeszło 25 lat. Zatrudniamy najlepszych dyplomowanych masażystów i fizjoterapeutów. Troszczymy się o zdrowie naszych Pacjentów, traktując każdego z Nich indywidualnie. Opracowaliśmy autorską metodę masażu – pracujemy na całym kręgosłupie (a nie tylko odcinkowo), docieramy do źródła bólu (likwidujemy przyczyny bólu a nie same objawy).

AG: A co jest lepsze masaż czy operacja?
AG: Ponad 80% naszych Pacjentów, którzy wcześniej byli kierowani na operację, dzięki naszej pracy uzyskało znaczną poprawę i uniknęło operacji.
Uważamy, że operacja kręgosłupa to ostateczność, gdyż jest nieodwracalna. Dlatego dajemy Pacjentowi wybór, alternatywę.
Tyle możemy zrobić, ale ostateczna decyzja należy już tylko i wyłącznie do Pacjenta.

AG: Dziękuję za wywiad.
AG: Ja również dziękuję.

Rozmawiała: Aleksandra Grudniewska
Odpowiadał: Andrzej Grudniewski, właściciel Gabinetów Masażu i Rehabilitacji Kregosłupa GRUDNIEWSCY